Mohlo by vás zajímat

Ostrov Bali se nachází jenom několik stovek kilometrů jižně od rovníku a je typický svým kouzelným pobřežím, které omývá teplé azurové moře. Dovolená na Bali je neopakovatelný zážitek na celý život, který Vám přinese ty nejexotičtější zkušenosti. Ať už z hlediska bujné a rozmanité přírody, několika stále aktivních sopek, skvělého jídla i úchvatných a zajímavých zvyků místních obyvatel. Tropické vlhké podnebí dodává ostrovu pravou exotickou atmosféru.

Jedním z hlavních důvodů, proč se Bali v posledních letech vyšvihlo mezi nejžádanější rekreační oblasti, jsou zdejší nádherné pláže. Ale i kromě nich naleznete na ostrově krajinu protkanou rýžovými políčky s nepřeberným počtem úchvatných přírodních scenerií. Nepřehlédnutelná je zvláště sopka Gunung Agung, která je se svými 3 142 metry nadmořské výšky opravdu strašidelným a přesto magickým vulkánem.

Na Bali žijí téměř čtyři miliony obyvatel, kteří vyznávají především balijský hinduismus a hovoří kromě indonéštiny i balijštinou. Hlavním městem je takřka miliónový Denpasar, v jehož blízkosti najdeme i mezinárodní letiště Ngurah Rai. Letenky i pobyt doporučujeme zakoupit formou last minute nabídek z důvodu určité finanční úspory. Indonésie je kouzelný kout naší planety, jehož exotiku se vyplatí alespoň jednou za život poznat.