Mohlo by vás zajímat

Říká se, že země galského kohouta není zcela typickým spojením dovolené u moře a českého turisty. Ale je to docela omyl, ze kterého nás místní životní styl, moderní prostředí, ale i zapadlé a pohostinné vnitrozemské vesničky rychle vyvedou. Paleta možností, jak strávit nezapomenutelné okamžiky, je velmi široká díky přítomnosti průzračného moře, velehor, moderních velkoměst, historických památek, vinařských vesniček a dalších zajímavých oblastí.

Patrně nejatraktivnější dovolená strávená ve Francii bude pro našeho turistu putujícího za letním sluncem, ta u Středozemního moře. Azurové pobřeží je překrásný kout spojující moderní francouzský svět a přímořská letoviska. Mimo ně se zde nachází světoznámá centra kultury, obchodu i humoru Cannes, Nice, Saint-Tropez, Toulon a Marseille, která vybízí k nejednomu parádnímu výletu. Region Provence zasahující od pobřeží k Alpám potom otevírá truhlici s pokladem typických malebných francouzských vesniček.

Na opačném konci země, severovýchodu, stojí za pozornost hlavní město Paříž. Přestože je například od Marseille vzdáleno 800 kilometrů, rychlovlaky TGV tuto vzdálenost urazí i pod tři hodiny. Francouzskou metropoli je ale víceméně nemožné projít za jediný den. Nabízí tak neskutečně velké množství pamětihodností, muzeí, galerií, náměstí a nábřeží, že si tohle město zaslouží věnovat většinu několikadenní dovolené pouze jemu. Atraktivní jsou samozřejmě také vinařské regiony, alpské regiony a západní regiony u Atlantského oceánu. Francie je pro dovolenou vyloženě ztracený ráj.