Mohlo by vás zajímat

Portugalsko je evropský stát nacházející se na samém jihozápadním okraji Evropy, v západní části Pyrenejského poloostrova. Jediným pevninským sousedem je na východě Španělsko, západní a jižní břehy země omývají vody Atlantského oceánu. Portugalsku také náleží souostroví Azory a Madeira. Tato překrásná země je přehlíženou destinací pro letní dovolené navzdory tomu, že nabízí naprosto špičkové zázemí a služby. Kombinuje nespočet turistických cílů a památek s ideálními přímořskými podmínkami zejména na jihu v oblasti Algarve.

Portugalsko je inspirativní země se středomořskou krajinou a výjimečně bohatou kulturou, která byla již odpradávna ovlivňována prolínáním odlišných civilizací. Ve středověku dostalo tehdejší království další velkolepý rozměr díky zámořským objevům. Až v poslední době přichází zdejší malebné zemi na chuť čeští turisté, neboť Portugalsko v turistice stojí ve stínu sousedního Španělska. Ale kdo sem jednou zavítá, téměř zaručeně propadne místnímu kouzlu.

Nejvíce možností, jak strávit výbornou dovolenou u moře, nabízí jižní region Algarve. V oblasti je příjemné klima po celý rok a pobřeží patří k nejkrásnějším v Evropě. Čekají vás nádherné pláže se zlatým pískem, romantické zálivy, pískovcové srázy, přírodní rezervace a samozřejmě průzračné vody Atlantského oceánu. Využijte některou z last minute nabídek a vychutnejte si vysněný pobyt v nádherném prostředí Portugalska. Hotely nabízí luxusní zázemí pro vaši dovolenou, včetně stravovací formy all inclusive.