Mohlo by vás zajímat

Nejbližší cizina, která ale cizinou víceméně není. To je mimořádně malebné Slovensko, která láká nejenom podobnou řečí, příznivými cenami a výbornou dostupností, ale hlavně svými přírodními poklady, které sem nasunuly při svém vrásnění Karpaty. Kromě vysokých horských masívů můžeme obdivovat krasové jevy, termální jevy, jedinečnou faunu a flóru nejméně dotčených oblastí. Na Slovensku je toho opravdu dost k prozkoumání a poznávání.

Od západu na východ země bylo zřízeno devět národních parků. Pět z nich bylo vyhlášeno již za Československa a zbývající čtyři vznikly již v samostatném Slovensku. Oproti našim čtyřem je dobře vidět, kolik různých ploch jedinečné a zachovalé přírody na Slovensku je. Dovolená u našich východních sousedů se téměř vždy o tyto přírodní krásy opírá. Nejvíce oblíbené jsou historické regiony a významné celky Vysoké Tatry, Nízké Tatry, Liptov, málo dotčená Orava, Spiš, Šariš, malebné Horehronie a hned za hranicemi Kysuce.

Léto otevírá brány jižních nížinatých částí země, které jsou posety různými termálními lázněmi a aquparky. Teploty vzduchu jsou zde ještě o několik stupňů vyšší jak v Česku, takže jsme skoro jako u moře. Ubytování je na Slovensku zastoupeno všemi druhy možností. Najdeme tu větší množství luxusních hotelů, ale i soukromých apartmánů, horských chat a kempů. Země našich východních sousedů je nádherná, kdo ji ještě nestačil poznat, měl by situaci napravit.