Mohlo by vás zajímat

Sladký domov, který nabízí nečekané možnosti pro strávení pohodové dovolené. Moře a exotika jsou vyhledávané položky, avšak málokdo si umí dobře uvědomit, kolik krás a jedinečných lokalit se skrývá v naší malé zemi uprostřed Evropy. Neexistuje jazyková bariéra, na jakýchkoli podmínkách se lze domluvit, může to být tedy ideální dovolená s dětmi. Přírodních i kulturních zajímavostí je opravdu nepočítaně a téměř každý region umožňuje naplánovat si nabitý seznam míst k navštívení.

Z přírodních lákadel naší země jsou nejzajímavější pohraniční pohoří, která ukrývají tajemství, jak to u nás vypadalo v dřívějších dobách. Například na hřebenu Jeseníků roste velmi věrná kopie původních smrkových porostů. Na Šumavě zase najdeme malé jezerní relikty ledovcového původu z dob ledových. Kulturními klenoty České republiky jsou zejména památky zapsané na seznamu UNESCO, je jich celkem dvanáct a městem s největším počtem pamětihodností je samozřejmě hlavní město Praha.

Letní dovolená v České republice nabízí spoustu možností, jak si užít krásné chvíle s batohem na zádech, anebo v plavkách u vody. Po celé zemi se rozvíjí výstavba moderních a skvěle vybavených aquaparků, popularita stoupá i přírodním vodním plochám, kde se postupně lepší kvalita vody. Vodní i jiné radovánky doplňuje větší množství festivalů, historických slavností a dalších událostí. Jednoduchá, dostupná a levná dovolená? U nás doma v Česku!