Mohlo by vás zajímat

Malebná země na poloostrově Malá Asie nabízí kombinaci velmi lákavých možností pro strávení nezapomenutelné dovolené. Největší z nich jsou příznivá cena dovolené, kvalitní hotely nabízející širokou paletu stravovacích a ubytovacích možností, pamětihodnosti světového formátu, stabilní slunečné počasí a nadprůměrnou gastronomii. Dovolená v Turecku je něco nového, nepoznaného a přitom tak dobře dostupného z českých letišť.

V Turecku opravdu stojí za to navštívit některé místní památky, které vypráví svůj historický příběh o tom, jak se šířila prastará kultura a civilizace z Blízkého východu do jižní Evropy. Významné památky Turecka jsou například starověké město Efesos včetně jednoho z divů světa - Artemidina chrámu v Efesu, antické lázeňské město Hierapolis kousek od přírodního fenoménu Pamukkale, druhý z tureckých divů světa Mauzoleum v Halikarnasu, do skal vytesaná města v Kappadokii a desítky dalších antických i středověkých staveb a ruin (je tu více památek jak v Řecku).

Nejoblíbenější částí země je pro turisty putující za mořem a sluncem Turecká riviéra na pobřeží Středozemního moře. Najdeme zde vůbec ta nejpopulárnější střediska jako Kemer, velkoměsto Antalya, Belek, historické Side, Incekum a Alanya. Hradba kvalitních hotelů v každém z nich nabízí veškeré potřebné služby pro pohodlnou dovolenou včetně all inclusive forem stravování. U pobytů v Turecku je velmi vhodné sledovat aktuální last minute nabídky, díky čemuž lze výrazně ušetřit.