Mohlo by vás zajímat

Vůbec nejpopulárnější cíl dovolených českých turistů na nás čeká na členitém pobřeží Jaderského moře. Náš národ se s oblibou do této země vrací zejména díky příznivým cenám služeb, relativně přijatelné vzdálenosti a skoro neexistující jazykové bariéře. Nikoho nepřekvapí, že zde žije poměrně početná česká menšina. Dovolená v Chorvatsku zaručuje klidné rodinné prostředí, malebnou krajinu a přátelskou komunitu, jak místních obyvatel, tak českých turistů na každém kroku.

Chorvatsko se s výstavbou klíčové dálniční sítě moc nepáralo. Autem či autobusem se do cílové destinace dostaneme velmi brzy a pohodlně. Na Istrii můžeme být při dobrých dopravních podmínkách již za osm hodin. Ubytování v Chorvatsku má opět zejména rodinné parametry. Převažují kempy a obvykle hlavně soukromé apartmány. Hotelů je spíše méně, ale v každém větším letovisku nějaký najdeme.

Pokud se rozmýšlíte, kam směřovat svoji dovolenou, vydejte se třeba do letovisek Poreče, Splitu, Makarske nebo na jih země do Dubrovníku. Cílem turistů jsou rovněž ostrovy Brač, Hvar, Korčula, Kornati, Pag nebo Rab. Je tady stále co objevovat i obdivovat. Není divu, že se všechny české cestovní kanceláře na Chorvatsko výrazně zaměřují, a proto si můžeme vybírat z opravdu bohaté nabídky zájezdů. K dispozici jsou samozřejmě různé slevové akce, jakými jsou first minute nebo last minute pobyty a další formy úspor pro klienty.