Mohlo by vás zajímat

Srí Lanka uchvátila snad každého, kdo cestoval na dovolenou do této překrásné exotické země. Ne náhodou má Srí Lanka pověst pozemského ráje. Už slavný cestovatel Marco Polo ji považoval za jeden z nejkrásnějších ostrovů světa, který se v současnosti těší nebývalému zájmu turistů ze všech koutů planety. Na ostrově můžete prožít nezapomenutelnou a přiměřeně bezpečnou dovolenou. Poznejte místní památky a hlavně nádherné romantické pláže.

Srí Lanku dělí od Indie jen necelých 50 kilometrů, přičemž obě země kromě podobné kultury spojuje tzv. Adamův most, což je úzký pruh tvořený sérií korálových ostrovů. Podle pověsti byla právě Srí Lanka oním biblickým rájem, ze kterého Adam přešel po tomto mostě. Letenky na Srí Lanku lze pořídit se slevou v rámci last minute nabídek a doba letu na tento magický ostrov v Indickém oceánu trvá deset hodin.

Z mnoha možností, jak si dovolenou na Srí Lance užít, můžeme volit zejména mezi lenošením na plážích a intenzivním průzkumem ostrova. Někde mezi tím leží ideální kompromis a lehce dobrodružné řešení, půl dovolené věnovat aktivnímu poznávání a v druhé polovině si najít skvěle vybavený hotel, kde budeme odpočívat na některé z pláží. Z letiště v Kolombu se můžeme vydat hlavně na sever do města Anuradhapura, původního hlavního města Srí Lanky. Neuvěřitelných čtrnáct staletí bylo rezidencí sinhálských králů.