Mohlo by vás zajímat

Pro mnoho turistů z celého světa představují Kanárské ostrovy vysněnou destinaci ke strávení dovolené. Díky poloze u severozápadních břehů Afriky v Atlantském oceánu můžete při svém pobytu na Kanárských ostrovech zažít téměř po celý rok krásné podnebí mezi jarem a létem. Zejména během středoevropské zimy se tak mnoho Čechů vydává za sluncem do těchto končin. Dovolenou na Kanárských ostrovech můžete strávit na jednom ze sedmi velkých ostrovů, z nichž nejznámější jsou Gran Canaria, Tenerife a Lanzarote.

Kanárské ostrovy však kromě slunění vybízí zejména k poznávání místní netypické fauny a flóry, které se na ostrovech usadily díky odlehlosti. Velmi dramatické jsou rovněž přírodní krajinné poměry budované vulkanickou činností. Na Kanárských ostrovech se nachází čtyři z patnácti španělských národních parků. K více známým patří Národní park Teide s nejvyšší španělskou horou Pico de Teide a kráterem Las Caňadas a Národní park Timanfaya na ostrově Lanzarote s drsnou krajinou způsobenou výbuchy sopek.

Kanárské ostrovy jsou posety kvalitními hotely, které nabízí široké spektrum služeb. Typické jsou výborné bazény, protože v oceánu jsou často vlny a není příliš teplý po celý rok, parádní stravovací programy all inclusive, sportovní aktivity, pořádání výletů apod. Využijte některou z last minute nabídek a poznejte krásy divoké a nespoutané přírody na Kanárských ostrovech.