Mohlo by vás zajímat

Nejzápadnější země severní Afriky nabízí krásné pláže jak u Středozemního moře, tak i u Atlantského oceánu. Vedle koupání a vodních sportů v moři se můžete věnovat taktéž túrám po vnitrozemí, kde výjimkou nemusí být vysokohorská turistika v pohoří Atlas. Maroko je zemí, která přímo vybízí k poznávání kulturních památek. Jedná se totiž o intenzívní křižovatku kultur se silným vlivem Evropy a islámu. Dovolená v této zemi Maghrebu je opravdovým zážitkem.

Mezi nejznámější letoviska, které v Maroku najdete, jistě patří kosmopolitní Casablanca, Tanger, soused Gibraltaru či letovisko u Středozemního moře Saidia, které je vyhledáváno především plážovými turisty. V marocké Saidie naleznete nejdelší pláž v zemi, která měří neskutečných 14 km. Velmi magický je rovněž Agadir. Opravdová perla marockého pobřeží, nejvyhledávanější a nejoblíbenější marocké letovisko, které kombinuje skvělou pláž a nádhernou scénu vzdáleného pohoří Atlas.

Hoďte starosti za hlavu a vydejte se poznávat krajiny s nádechem exotiky, přesto velmi dobře dostupné leteckou dopravou. Díky početným last minute nabídkám cestovních kanceláří a agentur můžete výrazně ušetřit. Kvalitní hotely napříč Marokem velmi často nabízí oblíbenou komplexní stravovací formu all inclusive. Výborné pláže, teplé moře, velmi cenné památky a mohutné horské masívy Atlasu, to je severoafrický poklad Maroko.