Mohlo by vás zajímat

Tento africký stát nás vždy přivítá stabilním počasím, nádechem orientu a exotiky, monumentálností a výbornými podmínkami pro letní pobytovou dovolenou. Pobřeží Rudého moře je poseté luxusními hotelovými resorty, které působí jako malé turistické státy ve státě. V Egyptě můžete pozorovat velmi rozmanité pouštní útvary, Sahara ukazuje tajemné písečné duny i několik různých barev písku, a často také svou přívětivou i odvrácenou tvář.

Během pobytu můžeme navštívit starobylé památky napříč Egyptem, připomínající dávné doby zárodků lidské civilizace. Kromě klasických pyramid a sfingy na nás čekají například Achetaton, Atonův obzor, Amonův chrám v Karnaku, Dendera, království bohyně Hathor, Rosettská stéla, Sakkára, výsostná nekropole města Memfidy, Údolí králů a další. Nejoblíbenějšími přímořskými letovisky jsou Hurghada, Marsa Alam, Taba a Sharm el Sheikh.

Cestovní kanceláře a agentury nabízí bohatou plejádu egyptských letovisek. Do africké země se dá dostat i poměrně levně, pokud pečlivě sledujeme například nabídku last minute zájezdů. Letecká doprava z více našich letišť je rychlá a pohodlná. Místní hotely jsou opravdovou reklamou na honosné ubytování. Většina z nich má nejméně čtyři hvězdičky, disponuje absolutním zázemím, doplňky, službami a nabízí stravování formou all inclusive. Dovolená v Egyptě je tajemstvím skvělých zážitků.