Mohlo by vás zajímat

Vydejte se za opravdu vzdálenou exotikou na východ od Madagaskaru. Na ostrově Mauriciu najdete hory dosahující až 800 metrů, krátery, husté pralesy, potůčky, řeky, vodopády, vesničky ztrácející se v bujné vegetaci, města ve starém koloniálním stylu a všudypřítomná pole cukrové třtiny. Přestože oficiálním úředním jazykem je angličtina, zdaleka nejpoužívanějším jazykem je Morisien, kreolský jazyk, který má za základ francouzštinu.

Nejkrásnější pláže a přírodní atrakce najdete na jihozápadním cípu ostrova, živější oblast se zábavou se nachází na severozápadě v okolí zálivu Grand Baie. Východní pobřeží je více návětrné, naopak západní je klidnější, na mnoha místech chráněné korálovým útesem a zažijete zde nezapomenutelné západy slunce na horizontu. Ostrov Mauricius Vás okouzlí natolik, že jej nebudete chtít na konci dovolené opustit.

Jednou z nejcennějších známek světa je modrý mauricius. Známka modré barvy s nominální hodnotou 2 pence byla vydána v roce 1847 právě na ostrově Mauricius. Vydejte se na exotický ostrov v Indickém moři a nechte se hýčkat místními exkluzivními hotelovými resorty. Čeká na Vás all inclusive stravování a nepřeberné množství doprovodných služeb. Využijte last minute nabídku cestovních kanceláří a agentur, ušetříte nemalé částky.