Mohlo by vás zajímat

Sníte o nefalšovaném tropickém ráji? Dovolená v Dominikánské republice může být jasná odpověď. Díky nádherám této exotické země se jí říká perla Karibiku. Nabízí ve svém repertoáru nejen křišťálově čisté moře, ale i velmi úrodná údolí a svérázné suché stepní oblasti, velká jezera, hluboké plošiny a vysoké hory, nejvíce národních parků a nejdelší palmové pláže celého Karibiku. Na své si zde přijdou milovníci odpočinku, romantiky i dobrodružství.

Dominikánská republika je jedna z mála turistických destinací, která může nabídnout devět odlišných přírodních zón. Tato přírodní rozmanitost vytváří výborné podmínky pro to pravé dobrodružství na nejkrásnějším ostrově v Karibské oblasti. Každá oblast Dominikánské republiky nabízí výborné možnosti pro sportovní nebo dobrodružné aktivity. Mezi vyhledávané oblasti pro adrenalinové sporty patří Jarabacoa a Constanza. Zde můžete vyzkoušet jízdu na kánoi nebo raftu a okusit divoké říční peřeje, projet se terénním automobilem, a nebo zdolávat vysoké horské hřbety.

Pokud se vydáte do Punta Cana, Pedernales, Bahoruco, Baní, Azua nebo Barahona, pak můžete vyzkoušet relaxaci na nedotčených plážích, objevit laguny nebo shlédnout nádherné duny z písku. Pokud máte raději vodní sporty, pak se určitě vydejte na severovýchodní pobřeží poblíž Puerto Plata, Cabarete nebo Samaná. Vynikající jsou také podmínky pro potápění (korálové útesy, podmořská fauna a flóra a vraky lodí). Pro cestu do exotických zemí pozorně sledujte last minute nabídky, aby se vám podařilo mírně snížit koncovou cenu dovolené.