Mohlo by vás zajímat

Stabilní horké počasí, příznivé ceny, dobře vybavené hotelové rezorty, kulturní památky na každém kroku a malebné písečné pláže, to je výčet největších lákadel afrického Tuniska. Země je proslulá svou vynikající kuchyní, kromě vlastních specialit však nabízí turistům i lahůdky kuchyně mezinárodní. Vyniká rovněž širokým spektrem sportovních i jiných aktivit, výletů, a mnoha dalších způsobů, jak v této destinaci trávit dovolenou.

V Tunisku vyniká brána do pouštní Sahary a v neposlední řadě se může severoafrická republika pochlubit mimořádnou rozmanitostí přírodních krás, jedinečností rostlinných a živočišných druhů a množstvím kulturních zážitků, které intenzivně podporuje pořádáním tradičních místních oslav a festivalů. Nejoblíbenějšími přímořskými letovisky jsou Nabeul, Hammamet, Monastir, Mahdia, Sousse a na jihu populární ostrov Djerba a jeho okolí.

Jestliže vás kultura arabského světa zatím příliš neoslovila, po návštěvě Tuniska se tato situace nepochybně změní. Díky podpoře vlády se v Tunisku velké popularitě těší všechna krásná umění i netradiční umělecké styly. Letecká doprava je z českých letišť rychlá a pohodlná. Ubytování v Tunisku prezentují hlavně středně i více kvalitní hotely, které nabízí bohaté formy stravování včetně all inclusive. Dovolená v Tunisku často začíná výběrem z last minute zájezdů, neboť můžete výrazně ušetřit.